Metamorfoza z salonem Glamour

powrót

Metamorfoza

Zwycięzcę naszego konkursu METAMORFOZA 2015 ogłosiliśmy w poprzednim numerze Cabines. Został nim – przypomnijmy – oławski salon Glamour prowadzony przez panią Joannę Adamkiewicz. Byliśmy pod wrażeniem profesjonalizmu i zaangażowania, z jakim pani Joanna, jej zespół i osoby współpracujące podeszły do tego zadania. Efektem była przemiana dwóch pań – Anny i Bernadetty.
Biotechnologia
Metamorfoza z salonem Glamour

Co ciekawe, ogłoszenie konkursu na łamach Cabines zbiegło się z wcześniejszymi planami pani Joanny. Miała ona zamiar przeprowadzić akcję pod hasłem „Metamorfozy Oławianek”, skierowaną do kobiet w średnim wieku, które na co dzień, w wirze obowiązków rodzinnych i zawodowych nie mają czasu, by o siebie zadbać. Kiedy okazało się, że plany te można połączyć z rywalizacją na arenie ogólnopolskiej – nie wahała się ani chwili i zgłosiła swój salon do konkursu. Kolejnym krokiem było wybranie pań, które miały zostać poddane przemianie. Ogłoszenie o naborze zostało umieszczone na firmowym Facebooku. W ciągu tygodnia ogłoszeniem zainteresowało się 855 osób, nadeszło również wiele zgłoszeń. Wybór nie był łatwy – ostatecznie jednak szansę dostały panie Anna i Bernadetta. Obie idealnie wpisywały się we wcześniejsze plany pani Joanny, a także w założenia redakcyjnego konkursu – kobiety, które na pierwszym miejscu stawiały zawsze rodzinę i pracę, często kosztem własnych potrzeb.

Pani Bernadetta – likwidacja przebarwień i odmładzanie

Podstawowym problemem estetycznym pani Bernadetty były przebarwienia na twarzy. Walczyła z nimi długo i bezskutecznie. Problem nie ustępował, każdego lata pojawiały się kolejne przebarwienia. Spotkanie z panią Bernadettą rozpoczęło się od długiej rozmowy, podczas której dokładnie omówiony został problem oraz dotychczasowe (nieskuteczne) działania, jakie były podejmowane w celu jego likwidacji. Kolejnym etapem były oględziny stanu skóry i zaproponowanie listy zabiegów. Ich celem miało być zlikwidowanie przebarwień, wyrównanie kolorytu skóry i poprawa jędrności i gęstości skóry. Do walki z przebarwieniami i nierównym kolorytem zaplanowana została seria zabiegów mikrodermabrazji w połączeniu z kwasem migdałomigdałowym oraz kosmetykami z serii Perfect White firmy Bandi. Seria objęła 8 zabiegów w odstępach około tygodniowych. Każdorazowo po wykonanym zabiegu na oczyszczoną skórę nakładany był koktajl wybielający firmy Bandi oraz wybielający mus ryżowy o silnym działaniu wybielającym, który posiada w swoim składzie puder ryżowy oraz wyciągi roślinne m.in. z mięty, melisy, szałwii, krwawnika. Na zakończenie zabiegu na twarz nakładany był wybielający krem ochronny SPF 20. Po serii zabiegów skóra pani Bernadetty odzyskała blask, stała się jaśniejsza, bardziej napięta, nawilżona, gładsza, z wyraźnie zwężonymi porami. Zabiegi wpłynęły również na delikatne spłycenie zmarszczek mimicznych. W przypadku pani Bernadetty postanowiono również kompleksowo odmłodzić cerę i zlikwidować objawy upływającego czasu. Temu służyła seria zabiegów z wykorzystaniem fal radiowych, które znacząco wpływają na poprawę gęstości i jędrności skóry poprzez podgrzanie włókien kolagenowych i pobudzenie ich do regeneracji.

Stymulowane fibroblasty przyczyniają się do odbudowy i wytwarzania kolagenu i elastyny, zwiększając gęstość, jędrność i elastyczność skóry. Fale radiowe docierają w głąb skóry, poprawiając jej dotlenienie, odżywienie. Zabieg z wykorzystaniem fal radiowych dodatkowo wspomógł skórę w jej odnowie, wykonałyśmy sesję 4 zabiegów na okolice twarzy, szyi i dekoltu. Dodatkowo po każdym zabiegu z wykorzystaniem RF wykonywany był krótki masaż twarzy w celu zwiększenia przenikania substancji aktywnych stosowanych w kolejnych etapach zabiegowych. W celu lepszego odżywienia skóry nakładany był na nią koncentrat regenerujący z witaminą E oraz maska regenerująca.

Metamorfoza nie ograniczała się jedynie do zabiegów na twarz. Co prawda pani Bernadetta nie miała problemów ze swoją figurą, jednak przeprowadzone zostały zabiegi na ciało mające na celu poprawę wyglądu skóry, redukcję cellulitu oraz wzmocnienie jędrności i elastyczności skóry. Do zabiegów wyszczuplająco- ujędrniających zastosowane zostały preparaty z serii Cytrusowy Gaj firmy Bandi. Masaż firmowy składa się z dwóch etapów: masażu z elementami drenażu limfatycznego oraz masażu bańkami chińskimi. Mają one na celu poprawienie krążenia krwi i limfy, przyśpieszenie przemiany materii i redukcję tkanki tłuszczowej. Po wykonaniu masażu nakładana była maska oraz stosowany był body wrapping zwiększający wchłanialność preparatu.

Pani Anna – walka z trądzikiem i wyszczuplanie

Problemem, z którym pani Anna nie mogła sobie poradzić od wielu lat, był trądzik na twarzy. Liczne zabiegi, jakim się poddawała, nie przynosiły żadnej długofalowej poprawy. Pani Anna, zgłaszając się do Metamorfozy, miała widoczne blizny potrądzikowe i trądzik w okolicy żuchwy – ze zmianami zaskórnikowymi, głęboko w skórze. Kolejnymi problemami do rozwiązania były pierwsze oznaki starzenia, osłabiona jędrność skóry, w tym też pojawiające się zmarszczki. „Do poprawy” była również figura – zrzucenie zbędnych kilogramów, zmniejszenie obwodów ciała, wyszczuplenie i ujędrnienie. Na ciało wykonane zostały zabiegi odchudzająco-antycellulitowe na brzuch i nogi z wykorzystaniem preparatów firmy Bandi. Pierwszym etapem był peeling „Anticellulite body scrub”. Następnie został wykonany masaż na „Anticellulite slimming emulsion”, masaż antycellulitowy połączony z drenażem limfatycznym, połączony z masażem bańką chińską. Pod koniec, po masażach wykonany został body wrapping z nałożeniem „Anticellulite body mask”, na 30 minut. Pani Ania już po pierwszym zabiegu zgubiła 4 cm w brzuchu, w łydkach po 1 cm, a w udach 1,5 cm.

W celu walki z trądzikiem, przebarwieniami i bliznami wykonana została seria zabiegów również z wykorzystaniem preparatów firmy Bandi. Obejmowały one: mikrodermabrazję połączoną z kwasem pirogronowym, azelainowym i salicylowym 30% . Na okolice żuchwy nałożone zostało serum przeciwtrądzikowe, a na resztę okolicy – koktajl wybielający z linii Perfect White. Następnie wykonany został masaż na energetyzującym multiaktywnym kremie do masażu. Jako maskę nakładano krem Immuno w okolicy żuchwy, a na resztę twarzy – synchro firmy Gernetic lub maskę algową z liściem oliwnym firmy Bandi. Następnie wykonana została seria zabiegów połączenia fali radiowej z zabiegiem Energy look firmy Bandi. Do domu w celu kontynuowania pielęgnacji pani Ania dostała produkty z serii Famale 35+, w tym krem na dzień, krem na noc i balsam pod oczy, a na zmiany trądzikowe – krem Immuno.

Opieka dietetyka

W przypadku Pani Ani do poprawy figury same zabiegi oczywiście by nie wystarczyły. Dlatego została objęta opieką dietetyczną przez specjalistów poradni Akademia Diety, współpracującej z salonem Glamour. Pod okiem specjalistów pani Ania w 8 tygodni zredukowała ponad 7 kg masy ciała. Nie była to pierwsza próba odchudzania, jaką podjęła pani Ania. Podczas pierwszej konsultacji z dietetykiem stwierdziła nawet: „wiecznie jestem na jakiejś diecie...”. Niestety, żadna ze stosowanych wcześniej diet nie przynosiła długotrwałych rezultatów. W przypadku pani Ani największe znaczenie miała zmiana podejścia do żywienia. Oznaczało to trwałą zmianę nawyków żywieniowych, dostosowaną do jej potrzeb i stylu życia, a nie tradycyjną, zamkniętą w ramach czasowych dietę. Dzięki nowemu podejściu pani Ania przekonała się, że redukcja masy ciała nie oznacza samych wyrzeczeń, a nawet może stać się przyjemnością.

Fryzury i stylizacje

Metamorfoza nie byłaby kompletna bez przysłowiowej „kropki nad i” – czyli pracy nad fryzurami oraz stylem ubierania obu pań. Za fryzury odpowiedzialność wzięła pani Beata Jończyk, właścicielka salonu fryzjerskiego. Stworzyła dla każdej z pań dwie stylizacje – dzienną i wieczorową.

O ubrania i dodatki z kolei zadbały współpracujące z salonem sklepy – Euphoria i Giacomo. Efekty ich pracy okazały się naprawdę znakomite – można je podziwiać na zdjęciach.

Zespół

Całe przedsięwzięcie od początku do końca koordynowała pani Joanna Adamkiewicz, właścicielka salonu Glamour. Ona przygotowała również bardzo czytelną prezentację efektów całej akcji. Jednak nic by się nie udało, gdyby nie współpraca całego zespołu, który przez 3 miesiące dbał o przemianę obu pań. Oto osoby, którym należą się serdeczne gratulacje:

  • Kosmetolog Kornelia Silniewicz oraz kosmetolog Jagoda Osadczuk, czyli zespół Salonu Urody Glamour odpowiedzialny za wykonywanie zabiegów i opiekę nad paniami
  • Mgr inż. Zuzanna Mroczkowska i mgr Alicja NarućAkademia Diety mgr Zuzanna Mroczkowska – opieka dietetyczna nad panią Anią
  • Beata Jończyk (Salon Fryzjerski Beata Jończyk) – pomysł i wspaniałe realizacje fryzur
  • Bogusława Nowicka Sklep EUPHORIA – wspaniałe stylizacje, kolory i zmiana image
  • Jakub Radomski – Sklep GIACOMO – cudowne dodatki – torebki, buty
  • Paulina Stelmaszek – wsparcie i pomoc w realizacji projektu
Redakcja Cabines
publikacje Cabines 71
do góry | powrót