Sylwestrowy BŁYSK

powrót

Makijaż

Wykonując makijaże sylwestrowe, skupiamy się oczywiście, tak jak przy innych makijażach wieczorowych, na ich utrwaleniu i dopasowaniu kolorystycznie do urody klientki. Dodatkowy element, który w tym ostatnim dniu roku jest jak najbardziej pożądany, to błysk. Może to być brokat, cyrkonie, cekiny lub zdobione sztuczne rzęsy.
Kosmetolog - zabiegi
Sylwestrowy BŁYSK

W tym dniu nie trzeba bać się tego, że przesadzimy z ilością ozdób i dodatków, ale warto zapytać klientkę o miejsce imprezy i strój, a nawet o to, jaką biżuterię i buty planuje założyć na wieczór. Inny makijaż dobierzemy na domową zabawę u sąsiadów, a inny na wielki bal. Istnieją kobiety, które nie lubią wyróżniać się z tłumu i nie będą sobie życzyły żadnych błyszczących dodatków w makijażu, a jedynie zdecydują się na delikatną mgiełkę brokatu we włosach.

Oprócz kępek i rzęs na pasku można zaopatrzyć się w rzęsy z cyrkoniami, a nawet z piórami, ale do tych ostatnich może być trudniej przekonać klientkę. Osobom, które umówią się wcześniej na stylizację rzęs metodą 1:1, możemy zaproponować dodanie do całości pojedynczych rzęs z cyrkonią. Wielbicielki tatuaży powinny być zainteresowane zmywalnymi, brokatowymi tatuażami, które możemy umieścić na odsłoniętym karku lub łopatce.

W mojej propozycji pojawiły się czerwone usta, ciemnoniebieskie powieki (pod które potem dobrałam lakier do paznokci), a jedynym ozdobnikiem są cyrkonie na skroni, które przyklejamy przezroczystym klejem do rzęs lub do skóry. Dolną powiekę podkreśliłam złotym i zielonkawym cieniem. Dodając do tego dość szybkiego makijażu pokaźną fryzurę, biżuterię i wieczorowy strój, otrzymujemy całkiem wyraźną stylizację.

więcej w Cabines nr 73

Emilia Świątek-Serwach
publikacje Cabines 73
do góry | powrót