Rozświetl wiosnę makijażem!

powrót

Makijaż

Tej wiosny, jak zresztą co roku o tej porze, na sklepowych półkach pojawiły się rozświetlacze i sporo palet z różnokolorowymi cieniami do powiek. Tradycyjnie powrócił trend na lekki, rozświetlony makijaż, ale w modzie są również intensywne, soczyste kolory, np. kobalt lub trawiasta zieleń.
Kosmetolog - zabiegi
Rozświetl wiosnę makijażem!

Już w ubiegłym roku Instytut Kolorów Pantone określił 10 najmodniejszych kolorów tej wiosny. Dwa główne to Serenity i Rose Quartz, czyli błękit wchodzący we wrzos oraz jasny, cukierkowy róż o ciepłym odcieniu. Za nimi znajduje się: intensywna brzoskwinia, zgaszona czerwień, kobalt, mrożona kawa, żółty, błękit, żywa trawiasta zieleń i szarowrzosowy. Jest to duża różnorodność, począwszy od chłodnych, jasnych barw, poprzez bardziej intensywne, aż po żywą zieleń czy żółć. Z kolorami zapoznać się można, wchodząc na stronę: www.pantone.com/color-of-the- -year-2016-color-standards.

Trendy w makijażu

W dalszym ciągu jednym z trendów jest make up no make, czyli naturalny, subtelny makijaż. W innej propozycji, zamiast ust w kolorze nude, zaraz obok praktycznie niepodkreślonych oczu, pojawia się intensywna czerwona szminka.

Bardziej odważną propozycją jest połączenie różu, błękitu i wrzosu w makijażu oczu z wyrazistym rumieńcem na policzku. Kobiety, które lubią być zauważalne, a zarazem modne, mogą sięgnąć po kobalt.

więcej w Cabines nr 75

Emilia Świątek-Serwach
publikacje Cabines 75
do góry | powrót