Manicure HYBRYDOWY

powrót

Manicure

Popularny od kilku lat manicure hybrydowy jest nie tylko formą uatrakcyjnienia usług świadczonych przez kosmetyczki, ale też dobrym źródłem zarobku, jednak niektóre salony kosmetyczne (szczególnie te specjalizujące się w zabiegach pielęgnacyjnych) nadal wzbraniają się przed wprowadzeniem do swojej oferty tego zabiegu. Co przemawia na korzyść poszerzenia usług salonu o manicure hybrydowy?
Biotechnologia
Manicure HYBRYDOWY

Bardzo istotną zaletą tej formy zdobienia paznokci jest czas wykonania zabiegu, który wynosi od 30 do 50 minut. Jeżeli korzystamy z lampy ledowej, a klientka preferuje jeden kolor lakieru, jesteśmy w stanie spokojnie wykonać stylizację w pół godziny, czyli w tym samym czasie, w którym byśmy wykonały tradycyjny manicure. W przypadku gdy klientka przychodzi do nas ze stylizacją, którą trzeba zdjąć, musimy na to doliczyć ok. 10 minut. Paznokcie po wyjęciu z lampy są utwardzone, czyli suche – w tym momencie odchodzi nam jakieś 10 minut oczekiwania na wyschnięcie lakieru, podczas których klientka nerwowo stuka paznokciami, a my drżymy, czy aby nie zniszczy wilgotnej, miękkiej powierzchni. Co istotne, koszt takiej usługi jest znacznie wyższy niż położenie zwykłego lakieru, a jednocześnie zajmuje o wiele mniej czasu niż przedłużanie żelem lub akrylem.

Jeżeli specjalizujemy się w pielęgnacji i nie przepadamy za stylizacją paznokci, dzięki hybrydzie możemy ograniczyć liczbę klientek chętnych na przedłużanie paznokci o jakieś 40%. Szczególnie sprawdza się to w przypadku pań w wieku powyżej 35. roku życia, którym nie przeszkadza to, że będą musiały poczekać ok. 3 tygodni, aż ich paznokcie urosną. Takie klientki są potem zadowolone, że dzięki hybrydzie mają swoje własne, naturalne paznokcie wymarzonej długości.

Innym z powodów, dla których kosmetyczki opierają się przed wprowadzeniem hybrydy do swojego salonu, jest pozornie wysoki koszt inwestycji. W rzeczywistości jest to bardziej opłacalne niż kupno tradycyjnych lakierów, które szybko gęstnieją. Odpowiednio przechowywany lakier hybrydowy nie zmieni konsystencji i jest dobry do użytku praktycznie aż do ostatniej kropli, co pozwala zużyć każdą buteleczkę do końca. Wysokiej jakości lakier, czyli taki, który utrzymuje się na paznokciach ok. 3 tygodni, można kupić już za ok. 30 zł. Do tego potrzebna jest baza i top, ale swoją podstawową kolekcję można zbudować już z 8 kolorów, czyli jest to wydatek rzędu 300 zł.

Czy hybryda niszczy paznokcie? To pytanie pada bardzo często. Opinie wśród klientek są podzielone: jedne są zachwycone usługą, a inne narzekają na zniszczone paznokcie. Należy pamiętać o tym, by uprzedzić klientkę, aby nie odrywała lakieru! Nawet jeśli wydaje jej się, że może zdjąć go jedną warstwą, przy każdym takim pociągnięciu uszkadza swoje paznokcie.

więcej w Cabines nr 75

Emilia Świątek-Serwach
publikacje Cabines 75
do góry | powrót