TRENDY w stylizacji paznokci na lato 2016

powrót

Manicure

Przedłużanie paznokci i manicure hybrydowy na stałe zagościły w salonach kosmetycznych. Popyt na tego rodzaju usługi wzrasta szczególnie w okresie lata, urlopów i ślubów. Ważne jest, byśmy wiedziały, co jest aktualnie modne, i mogły zaproponować klientce stylizację stosowną do jej potrzeb, stroju, a nawet charakteru.
Biotechnologia
TRENDY w stylizacji paznokci na lato 2016© ArtemFurman.com - Depositphotos

Kolory

Wśród preferowanych kolorów wyróżniają się dwa określone przez Instytut Kolorów Pantone jako kolory roku 2016 – Serenity i Rose Quartz. Serenity to błękit wchodzący we wrzos, natomiast Rose Quartz to jasny róż o ciepłym odcieniu. Oba są dość jasne, delikatne i można je łączyć ze sobą w jednej stylizacji. Z bardziej intensywnych kolorów warto zaopatrzyć się w kobalt, trawiastą zieleń i zgaszoną czerwień. Znowu do łask powróciły neony – limonka, pomarańcz, róż. Wielbicielki spokojnego manicure powinny być zainteresowane równie modnymi odcieniami brzoskwiniowymi, szarowrzosowymi i błękitem.

Efekty specjalne

Po zeszłorocznym „efekcie syrenki” w sprzedaży pojawiają się nieustannie nowe pyłki, np. dające efekt hologramu, metalu, lustra lub chromu. Nie tylko pyłki pozwalają na uzyskanie takich ciekawych efektów: producenci proponują specjalne nawierzchniowe lakiery, folie do cięcia i zatapiania oraz produkty dające efekt „kociego oka”. Kiedyś mogłyśmy korzystać z magnetycznych lakierów, teraz można nabyć lakiery hybrydowe i żele, które po aplikacji na paznokieć i zbliżeniu do niego magnesu układają się w metaliczno-perłowy pasek. Interesujące są także produkty z efektem „kameleona” – nałożone na ciemny podkład dają paznokcie mieniące się w kilku odcieniach.

Szybkie zdobienia

Bywają momenty, gdy mamy niewiele czasu do następnej klientki, a ta obecna nie wyobraża sobie wyjść z salonu bez zdobienia. Co zrobić, żeby każda z pań poczuła się usatysfakcjonowana? Można przygotować wzornik z tzw. szybkimi zdobieniami i poprosić o wybranie wzorku z paletki. W tym roku do szybkich zdobień można zaliczyć MARBLE w wersji żelowej i hybrydowej. Tego typu zdobienia były wykonywane już kilkanaście lat temu tradycyjnymi lakierami. Zdobienie polega na naniesieniu konkretnej sekwencji kolorów na mokry lakier (w przypadku żelu oraz hybrydy na warstwę nieutwardzoną) i przeciąganie po nim cienkim pędzelkiem, np. w kierunku góra – dół. Takich kombinacji można stworzyć kilkanaście. Inna propozycja to SPLASH EFFECT – kolorowe paznokcie, ale z bardziej rozmazanymi wzorami w stylu lodów Zapp.

więcej w Cabines nr 76

Emilia Świątek-Serwach
publikacje Cabines 76
do góry | powrót