Makijaż na lato Trwałość i kolor

powrót

Makijaż

Wiosną i latem wszyscy zdają się pięknie wyglądać dzięki dużej dawce świeżego powietrza i słońca, która nadaje twarzom zdrowszy wygląd i kolor. Kobiety, które czują się źle bez makijażu, a także te, które powinny z różnych względów zawsze wyglądać perfekcyjnie, nie mogą sobie jednak pozwolić na rezygnację z tego elementu dbania o urodę.
Kosmetolog - zabiegi
Makijaż na lato Trwałość i kolor© kiuikson - Depositphotos

Lato nie sprzyja trwałości makijażu, dlatego kiedy zaczyna się robić coraz cieplej, wyjeżdżamy na urlop, spędzamy aktywnie czas na wycieczkach, na plaży, uprawiamy sporty – trzeba zmodyfikować makijaż. Przede wszystkim stawiamy na inne produkty – zamiast tradycyjnych podkładów, kredek, cieni sypkich, które pod wpływem wysokiej temperatury i potu szybko znikną z twarzy albo zwałkują się nieestetycznie, wybieramy minimum produktów i kosmetyki wodoodporne, żelowe oraz kremowe.

Twarz malowana słońcem

Latem twarz nabiera koloru, nawet jeśli używamy kremów z filtrami. Ładniejszy, zdrowo zarumieniony koloryt cery sprawia, że podkład staje się zbędny. Wystarczy puder – najlepiej transparentny lub brązujący, z dodatkiem rozświetlających drobinek.

Jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem jest krem tonujący lub BB. Ma on tę zaletę, że zawiera również filtry, które latem są absolutnie konieczne, jeśli nie chcemy jesienią na gwałt ratować przesuszonej, postarzałej w ekspresowym tempie cery.

Dobrze dobrany krem tonujący wyrówna koloryt skóry, nada jej ładny odcień, będzie też pielęgnował i chronił. Przyda się rozświetlacz, który doda twarzy blasku, jeśli nałożymy go w kluczowych miejscach twarzy (pod łukami brwiowymi, szczyty kości policzkowych, okolice oczu).

Oczy w kolorze

Dla zwolenniczek makijażu „no make- up”, który od lat pozostaje modny, wystarczy dobra, wodoodporna mascara. Może być kolorowa, jeśli nie boimy się eksperymentów. Jeśli eyeliner, to niezależnie od koloru najlepszy będzie żelowy.

Skóra muśnięta słońcem dobrze wygląda potraktowana intensywnymi, letnimi kolorami. Turkusowy, ziezielony, odcienie fioletu i pomarańczu oraz żółci na powiekach albo w postaci eyelinera są najlepszym sposobem na ożywienie twarzy i urozmaicenie makijażu. W wysokich temperaturach lepiej unikać cieni sypkich, trwalsze będą cienie kremowe, wodoodporne, na przykład w sztyfcie, nakładane na przypudrowaną uprzednio powiekę.

Źródła:

  • http://www.elle.pl/uroda/artykul/makijaz-trendy-wiosna-lato-2016
  • http://www.radiozet.pl/Radio/Polecamy/ZET--Cafe-letnie-studio-radiowe-w-Twoim--miescie/Oriflame-partnerem-akcji-ZET--Cafe/Makijaz-na-lato-czyli-kremy-BB-iwodoodporne-kosmetyki-00008123
  • http://www.vogue.co.uk/beauty/2015/10/07/spring-summer-2016-beauty-trends---hair--makeup

więcej w Cabines nr 76

Dorota Bury
publikacje Cabines 76
do góry | powrót