TRENDY w stylizacji paznokci na jesień i zimę 2016/2017

powrót

Paznokcie

Wraz z nadejściem pochmurnych i deszczowych dni nasze klientki zmieniają kolorystykę ubrań i paznokci na nieco bardziej stonowaną, ciemniejszą. Coraz rzadziej pojawiają się pytania o odcienie pastelowe i neonowe, a częściej – o bordowe, czerwone i szare.
rejuvi cosmetics
TRENDY w stylizacji paznokci na jesień i zimę 2016/2017zdjęcie: Wojciech Serwach

Według Instytutu Pantone w sezonie jesienno- zimowym modne będą odcienie stonowane, a jednocześnie wyraziste i mocne. Tej jesieni postawiono na następujące kolory: Riverside, Airy Blue, Sharkskin, Aurora Red, Warm Taupe, Dusty Cedar, Lush Meadow, Spicy Mustard, Potter’s Clay, Bodacious (podgląd w internecie). W przybliżeniu są to: chłodny błękit, musztardowy, cedrowy, ciepły taupe (szarość z beżem), pomarańczowa czerwień, zgaszona bordowa czerwień, kolor garncarskiej gliny, wrzosowy fiolet i emerald.

Firmy zajmujące się produkcją kosmetyków do stylizacji paznokci już pod koniec sierpnia zaczęły wypuszczać lakiery i żele w odcieniach zieleni (oliwkowa, khaki, „wojskowa”) i musztardowej żółci. Znakomicie pasują one do młodzieżowej mody na odzież moro. Motyw moro można wykorzystać także w zdobieniach paznokci. W ofercie pojawiły się również nowe kolory produktów dających efekt „kociego oka” i kameleona.

Oprócz magnesu, który jest niezbędny do wykonania „kociej” stylizacji, można sięgnąć po magnetyczny pisak (znany z magnetycznych tablic dla dzieci). Tradycyjnym magnesem uzyskamy metaliczną smugę, a pisak pozwala na nieograniczone możliwości.

Inne propozycje zdobień inspirowanych aktualną modą to: cętki leoparda, asymetria, kropki i paski, a także efekt lustra. Aby uzyskać ten ostatni, wystarczy kupić specjalny drobno zmielony pyłek, który należy wetrzeć pacynką w top lub lakier hybrydowy bez warstwy dyspersyjnej (czyli bez przemywania). Taki lustrzany manicure należy zabezpieczyć dwiema warstwami topu, szczególnie dokładnie malując wolny brzeg paznokci.

Mimo że pyłek jest srebrny, możemy wcierać go na rozmaite kolory lakieru hybrydowego, zmieniając końcowy odcień manicure, np. pomarańczowa baza w połączeniu z pyłkiem da bardziej złotawe niż srebrne wykończenie. Dostępne są również inne pyłki, dające efekt metalicznego manicure’u: złote, zielone, fioletowe czy niebieskie. Dzięki ich zastosowaniu można na przykład uzyskać efekt podobny do ombre, a niektóre z nich mienią się na kilka odcieni już przy użyciu jednego produktu, np. pyłek, który zwany jest „benzynką”. Daje on efekt wielobarwnej tafli, która swoimi kolorami przypomina rozlaną benzynę.

Zdjęcie:
Wojciech Serwach
Emilia Świątek-Serwach
publikacje Cabines 78
do góry | powrót