Sieć wiedzy Portale internetowe, które warto znać

powrót

Internet

W obecnych czasach książki i czasopisma nie są już jedynym źródłem wiedzy specjalistycznej. Sporo informacji można znaleźć w internecie, a dla młodszego pokolenia jest on na pewno bardziej naturalnym i wygodnym narzędziem niż dla osób przyzwyczajonych do wertowania książek i gazet. Portali, które warto śledzić, żeby być na bieżąco, jest sporo.
Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Sieć wiedzy Portale internetowe, które warto znać© ZoomTeam - Fotolia

Specyfika zawodu kosmetyczki wymaga nieustannego kształcenia się. Ukończenie szkoły jest tylko wstępem, początkiem drogi, w trakcie której nie można obyć się bez śledzenia tego, co dzieje się na rynku. Orientacja w branżowych aktualnościach jest niezbędna, żeby zasłużyć na miano profesjonalistki. Często też trzeba posiąść wiedzę z dziedzin pokrewnych kosmetyce – medycyny, szczególnie dermatologii, psychologii, dietetyki. Wynika to z faktu, że coraz więcej osób stara się kompleksowo rozwiązywać swoje problemy, więc jeśli dbać o siebie, to całościowo, od zewnątrz i od środka. Kosmetyczka nie powinna wchodzić w niczyje kompetencje, ale orientacja w temacie i umiejętność podpowiedzenia możliwości działania są bardzo pomocne.

Poniżej lista wybranych stron internetowych, na których warto szukać informacji o kosmetykach, pielęgnacji, kierunkach rozwoju tej dziedziny, wydarzeniach i nowościach, a także wiedzy niekoniecznie kosmetycznej, lecz bardzo przydatnej w zawodzie kosmetyczki.

www.cabines.pl

Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo m.in. skrót publikacji z aktualnego numeru , przegląd nowości, wydarzeń i aktualności branżowych. W dziale „Extra Cabines” można przeczytać artykuły, które nie pomieściły się w wydaniu papierowym. Za pośrednictwem strony można zamówić archiwalne numery czasopisma (również w formacie pdf), a także newsletter (więcej na str. 111). Serdecznie zapraszamy!

Kosmetykaprofesjonalna.pl

Strona prezentuje wiadomości o tym, co się dzieje w branży, o targach, trendach, a także przegląd branżowych czasopism.

Przegladkosmetyczny.pl

Portal stawia sobie za cel prezentowanie najświeższych wiadomości branżowych, wiedzy kosmetycznej oraz wywiadów z osobistościami świata kosmetyki.

pkik24.pl

Portal Polska Kosmetologia i Kosmetyka również podsuwa informacje branżowe, podaje kalendarium targów, konferencji i szkoleń oraz mnóstwo przydatnych informacji na temat tych wydarzeń.

Kosmetologia.com.pl

Można tu znaleźć artykuły i informacje branżowe, a także forum dla zarejestrowanych użytkowników.

Kosmetyczki.net

Serwis kosmetyczek i kosmetologów oprócz artykułów i informacji ze świata branży kosmetycznej posiada też prężnie działające forum.

Bizneskosmetyczny.pl

Reklamuje się jako portal dla ludzi z branży, nie tylko kosmetyczek, ale producentów, handlowców itd. Oprócz informacji o wydarzeniach branżowych prezentuje również nowości i artykuły.

Przemyslkosmetyczny.pl

Jest to portal poświęcony przemysłowi kosmetycznemu rozumianemu wszechstronnie. Poza informacjami specjalistycznymi znajdują się tu również teksty poświęcone rynkowi kosmetyków i chemii domowej, konsumentom i ich obyczajom. Mnóstwo informacji i artykułów – i to nie tylko dla osób pracujących w przemyśle kosmetycznym, ale także dla tych, które korzystają z efektów ich pracy, czyli dla kosmetyczek.

Biotechnologia.pl

Portal ten posiada specjalny dział – Kosmetologia. Jest to źródło bardzo rzetelnie opracowanych artykułów, interesujących i dla studentek kierunku kosmetologia, i dla kosmetyczek już pracujących w zawodzie. Sporo tu również aktualności, informacji o nowych substancjach i rozwiązaniach stosowanych w kosmetyce.

pap.pl/naukawpolscepappl

Dział portalu Polskiej Agencji Prasowej poświęcony nauce, w tym naukom medycznym, nie wymaga chyba szczególnej rekomendacji. To źródło rzetelnej i przydatnej wiedzy.

Kopalniawiedzy.pl

Tutaj z kolei warto zainteresować się działem medycznym. Informacje prezentowane w tym dziale dotyczą różnych tematów, ale można wśród nich znaleźć wiele przydatnych informacji na temat na przykład odżywiania, odchudzania, starzenia. Artykuły są krótkie, napisane przystępnym językiem.

Informacji przydatnych w pracy warto szukać również na stronach konkretnych marek produkujących kosmetyki i aparaturę do gabinetów. Oczywiście nie brakuje tam treści o typowo reklamowym charakterze, co jest zrozumiałe, ale można też podpatrzyć, jakie substancje są obecnie polecane w pielęgnacji, co nowego oferuje świat technologii i jakie możliwości dają najnowsze produkty.

Świetnym pomysłem jest sięganie po wiedzę z obcojęzycznych portali poświęconych kosmetyce. Często to tam można się dowiedzieć, co będzie hitem sezonu, czego można się spodziewać, jeśli chodzi o zabiegi i aparaturę. Dzisiaj, gdy podróż do najbardziej odległych miejsc nie stanowi większego problemu, można wziąć udział w różnych międzynarodowych wydarzeniach branżowych i podpatrywać rozwój kosmetyki tam, gdzie odbywa się on najszybciej. Anglojęzyczne portale dają przedsmak tego doświadczenia i dużą dawkę aktualnej wiedzy.

skininc.com

Ten serwis warto polecić ze względu na bardzo przejrzysty układ i ogrom informacji przeznaczonych dla osób związanych z branżą kosmetyczną i spa. Mnóstwo informacji, filmików, recenzji produktów, opracowań. Użytkownicy zarejestrowani mają dostęp do dodatkowych treści.

Mylifeasanesthetician.com

Jest to blog kosmetyczki i pasjonatki wszystkiego, co związane z urodą i zdrowiem. Prezentuje subiektywne, ale dzięki temu nieformalne i przystępne podejście do tematu. Pisze o kosmetykach, ale też radzi, czego oczekiwać po szkoleniach dla kosmetyczek, jak rozwijać działalność i reklamować się w internecie itd.

Strony anglojęzyczne poświęcone nauce są liczne i trudno byłoby wymienić wszystkie. Kilka przykładów: livescience. com, sciencedaily.com, nature. com, treehugger.com. Często są to strony powiązane z prestiżowymi magazynami naukowymi, co stanowi dla nich najlepszą rekomendację.

Dorota Bury
publikacje Cabines 79
do góry | powrót