Depilacja może być przyjemna

powrót

Wywiad

Lycon to jedna z najlepiej rozpoznawalnych i najbardziej cenionych marek wosków do depilacji. Od siedmiu lat jest obecna również w Polsce. Na początku sierpnia w centrum Warszawy otwarte zostało nowe firmowe centrum szkoleniowe, w którym można doskonalić umiejętności depilacji woskiem. Przy tej okazji rozmawialiśmy z panią Magdaleną Jachowicz-Bednarską, prezesem zarządu Lycon Polska SA.
Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS
Depilacja może być przyjemna

Cabines - Tytułem wprowadzenia – jak i kiedy rozpoczęła się historia marki Lycon?

Magdalena Jachowicz-Bednarska - Australijski system depilacyjny Lycon powstał w 1978 roku, kiedy założycielka firmy – Lydia Jordane – stworzyła pierwszy wosk do depilacji ciała w swojej kuchni. Przez lata produkowała wosk tylko na swoje potrzeby, z czasem również stosowała swój wosk, depilując swoje klientki w salonie. Po pierwszych targach w Brisbane, gdzie zaprezentowała swój produkt szerszej publiczności, marka szybko zyskała uznanie klientów. Dziś wosk Lycon wybierają profesjonaliści w 60 krajach na całym świecie, postrzegając go jako produkt najwyższej jakości, niezbędny element w ich codziennej pracy.

Cabines - Na stronie internetowej można znaleźć informację, że z produktów firmy korzystają znane postacie show-biznesu…

M.J.-B. - Rzeczywiście marka szybko zyskała zaufanie milionów osób na całym świecie, również tych znanych. Do grona wielbicielek australijskiej metody należą gwiazdy, m.in. Sienna Miller, Minnie Driver czy Emilie Blunt.

Cabines - A jak wyglądała historia wprowadzenia marki na rynek polski?

M.J.-B. - O wprowadzeniu marki Lycon na nasz rynek zadecydowała moja miłość do tego produktu oraz zamiłowanie do biznesu Kingi Hübner. Pracując na woskach Lycon w Londynie, miałam świadomość, że brakuje na rynku polskim takiej jakości, jaką gwarantuje Lycon. Znając rynek polski i jego potrzeby, wiedziałam, że jest to narzędzie potrzebne do pracy w każdym salonie kosmetycznym. Lycon to produkt, który gwarantuje komfort pracy dla osoby wykonującej zabieg, bezpieczeństwo i jest wyjątkowo precyzyjny i delikatny. Po prostu chciałam podzielić się z innymi tym, co odkryłam, i opowiedzieć, jak to zmieniło moją codzienną pracę przy fotelu, chciałam pomóc innym wykonującym zabieg depilacji woskiem. Kinga Hübner zaineresowana była sprzedażą i dochodem, stworzyłyśmy więc spółkę idealną.

Cabines - Na czym polega wyjątkowość oferowanej przez Państwa techniki i produktów?

M.J.-B. - Decyduje o tym nowoczesna technologia produkcji wosków, jak również zawarte w nich składniki aktywne. Są to substancje występujące w Australii, znacznie różniące się jakością i właściwościami od tych występujących w Europie. Woski twarde, tzw. Hot Wax, robią ogromną karierę w Polsce. Ich niska temperatura topnienia pozwala na aplikację bez uczucia dyskomfortu. W ofercie mamy woski twarde, szybko zastygające na skórze, dzięki temu można skrócić czas wykonywanego zabiegu. Dla tych, którzy dopiero się uczą, mamy propozycję wosków kremowych – można z nimi pracować dużo wolniej.

Zabieg depilacji brazylijskiej wykonany woskami Lycon często określany jest jako mniej bolesny lub bezbolesny. To za sprawą Pre-Waxing Oil – olejku nakładanego przed aplikacją, który tworzy barierę i warstwę ochronną pomiędzy woskiem a skórą. Wosk odkleja się bardzo delikatnie, bez uszkodzenia warstwy rogowej naskórka. Dzięki temu możemy nakładać wosk bezpiecznie kilka razy w to samo miejsce. Kilkakrotne nałożenie wosku jest konieczne np. wtedy, gdy włosy rosną w różne strony lub pracujemy w trudniej dostępnych okolicach. System depilacji Lycon sprawdza się doskonale podczas depilacji okolic wrażliwych, twarzy, pach oraz okolic intymnych. To depilacja brazylijska jest najczęściej wykonywanym zabiegiem w naszych salonach firmowych w Warszawie i Białymstoku. A do tego wszystkiego Lycon to obłędne kolory i zapachy, wyglądające jak sorbety i musy owocowe.

Cabines - Wosk kontra inne metody – jakie są zalety, a jakie wady tej techniki?

M.J.-B. - Depilacja woskiem jest tradycyjną metodą wybieraną przez klientki w Polsce, dlatego powinien być w ofercie każdego salonu kosmetycznego. Klientki, które wybierają ten rodzaj depilacji, często podkreślają, że nie szukają zabiegów inwazyjnych, powołując się na szereg powodów. Wosk jest metodą, którą znają od lat i mają do niej zaufanie. Nie bez znaczenia jest aspekt pielęgnacyjny, klientki lubią efekt gładkiej i miękkiej skóry po depilacji, zadowolone są również z efektu osłabienia i przerzedzenia włosa przy regularnym stosowaniu metody. Jeślibym miała mówić o wadach, to może jest nią fakt, że zabieg należy powtarzać. Jeśli trafia do mnie klientka, która chce usunąć włosy na stałe i nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu, to informuję o możliwości wykonania zabiegu laserem.

więcej w Cabines nr 84

Redakcja Cabines
publikacje Cabines 84
do góry | powrót