Kosmetyki doustne – uzupełnienie i konieczność

powrót

Dietetyka

Zdrowie i uroda skóry, paznokci oraz włosów są odzwierciedleniem równowagi wewnętrznej. Urozmaicona, pozbawiona niezdrowych składników dieta jest nieodzowna dla wewnętrznej harmonii, która widoczna jest w wyglądzie zewnętrznym. O ile kremy, serum i olejki są niezbędna dla zachowania młodości tkanek skóry i jej przydatków, suplementy diety wspomagające urodę są prawdziwymi bombami pożytecznych właściwości, niezbędnymi w epoce globalnego podejścia do zdrowia i urody.

Zgodnie z europejską dyrektywą suplement diety jest to dodatek do diety, którego celem jest uzupełnianie niedoborów pewnych substancji odżywczych, stanowiący skoncentrowane źródło tych substancji i dostępny w formie jednorazowej dawki w postaci kapsułki, tabletki, saszetki z proszkiem itp. Za suplementy zwyczajowo uważa się przede wszystkim minerały i witaminy.

Każde opakowanie powinno być wyraźnie i przejrzyście opisane, a wszystkie składniki wymienione skrupulatnie, wraz z określeniem, w jakim stopniu dany środek pokrywa dzienne zapotrzebowanie na każdy składnik.

Suplementy diety nie są lekami i nie mają działania leczniczego ani prewencyjnego, nie mogą zastąpić terapii żadnej choroby. Mogą za to uzupełnić niedobory pewnych substancji, w przypadku gdy dieta nie jest na tyle zróżnicowana i zdrowa, na ile powinna. Dzisiaj jest to warunek nie tylko zdrowia, ale też urody, dlatego suplementy diety stanowią część oferty kosmetycznej i znakomicie uzupełniają działanie produktów stosowanych zewnętrznie.

Zależnie od składu suplementy poprawiające urodę mają tak różne działanie jak np.: wyszczuplające, poprawiające stan włosów i paznokci, brązujące, zapobiegające starzeniu, nawilżające... Mogą również łagodzić dolegliwości spowodowane stresem, menopauzą itp.

 

Suplementy wspomagające opalanie

Na początku lata szczególnie pomocne będą suplementy przygotowujące skórę do dużej dawki promieni UV. Promienie te stanowią jedno z największych zagrożeń dla zdrowia skóry, ponieważ pod ich wpływem powstają wolne rodniki. Dostarczając z zewnątrz substancji o działaniu przeciwrodnikowym, suplementy wspomagają odporność skóry i pobudzają syntezę melaniny – barwnika odpowiedzialnego za naturalną opaleniznę. Są szczególnie polecane osobom o jasnym fototypie, które trudno się opalają, a także cierpiącym na fotoalergię. Suplementy takie zawierają na ogół antyoksydanty, takie jak karotenoidy (karoten, luteina, likopen), witaminy E i C, flawonoidy, selen, cynk i wielonienasycone kwasy tłuszczowe.

 

Po przeanalizowaniu nawyków żywieniowych i życiowych klientek dość łatwo będzie dopasować do ich potrzeb odpowiedni suplement, który przez określony czas stosowania powinien pomóc im odzyskać ładny i zdrowy wygląd. Jego działanie uzupełni efekty przeprowadzanych w salonie zabiegów. Muszą jednak pamiętać, że suplementy nie zastąpią odpowiedniej higieny życia ani codziennej pielęgnacji dopasowanej do potrzeb skóry.

muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS