Młodość nićmi szyta

powrót

Medycyna estetyczna

Jeszcze dekadę temu jako najlepszy sposób na przywrócenie jędrności i piękna linii wiotczejących policzków oraz owalu twarzy proponowano, niezależnie od stopnia zwiotczenia, lifting. Dzisiaj stosuje się nowocześniejsze metody. Jedną z nich, opracowaną przez dra Sulamanidze, jest wykorzystanie specjalnych nici dla podtrzymania i poprawienia owalu twarzy, policzków, wygładzenia bruzd nosowo-policzkowych oraz szyi na tyle zwiotczałych, by wyglądały staro, ale nie na tyle, by wymagały liftingu.

Jest to technika, która nie wymaga głębokiej ingerencji, a przy tym jest szybka i skuteczna. Wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym, a cały zabieg trwa niecałą godzinę.

 

Sposób wykonania

Po uważnej analizie twarzy i wywiadzie lekarskim przystępuje się do oznaczania stref, na których zostanie wykonany zabieg. Następnie dezynfekuje się skórę twarzy i wykonuje miejscowe znieczulenie. Po odczekaniu kilku minut przystępuje się do właściwego zabiegu. Polega on na wprowadzeniu pod skórę 3-6 cienkich nici z Prolenu (nici złote lub Aptos) o długości 5-9 cm. Umieszcza się je symetrycznie po obu stronach twarzy.

Następnie przeciąga się lekko nić, by umieścić ją we właściwej pozycji, po czym usuwa się igłę, a nić, dzięki specjalnym nacięciom, pozostaje na miejscu, napinając skórę. Zbliznowacenie wokół nici, tzw. fibroza, utrwala dodatkowo kształt tkanek.

Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie siniaki, czasem obrzęki. Jeśli jest to konieczne, nici można usunąć.

Rezultat wygląda bardzo naturalnie i jest widoczny niemal natychmiast. Utrzymuje się od trzech do pięciu lat. Nici nie powstrzymują jednak upływu czasu i procesów fizjologicznego starzenia się.

 

Wskazania

Technikę tę można stosować u kobiet i u mężczyzn jeszcze przed pojawieniem się pierwszych oznak starzenia. Sprawdza się doskonale w okolicach skroni, brwi, policzków, bruzd nosowo-policzkowych, owalu twarzy oraz szyi.

W połączeniu z innymi zabiegami (kosmetyki silnie napinające, zastrzyki z Botoksu) daje wspaniałe rezultaty, wyjątkowo wyraźne i naturalne.

 

Zabieg ten, poprawnie wykonany i uzupełniony pielęgnacją, nie ustępuje skutecznością liftingowi, choć z pewnością nie zastępuje go.

 

Mahrez Amri

Tłum. Dorota Bury

Muzyka relaksacyjna bez opłat ZAiKS