BEAUTYGEN Sekret śnieżnej algi

powrót

Temat z okładki

W ostatnich latach naukowcy znacznie zbliżyli się do poznania sekretu młodej, pięknej skóry. Już w roku 1997 japońscy naukowcy odkryli gen w DNA, który odgrywa ważną rolę w odnowie komórkowej. Z wiekiem aktywność tego genu mocno słabnie, co zmniejsza ilość podziałów komórkowych i osłabia elastyczność skóry. Szwajcarskim naukowcom udało się teraz aktywować ten „gen piękności” dzięki naturalnemu składnikowi, jakim jest ekstrakt ze śnieżnej algi.

BeautyGen - sekret śnieżnej algiZielona alga śnieżna (Chlamydomonas nivalis) porasta zbocza alpejskich i polarnych lodowców, w ekstremalnie niskich temperaturach, pod wpływem intensywnego promieniowania UV, mając niewiele składników odżywczych. W takich warunkach przybiera specjalny, „ochronny tryb życia”, zmienia kolor z zielonego na czerwony i wytwarza wyjątkowy koktajl składników aktywnych o działaniu odmładzającym.

Teraz ten rodzaj ochrony jest dostępny także dla skóry człowieka. W warunkach laboratoryjnych naukowcy potrafią hodować i biotechnologicznie przekształcać algę w jej „stan ochronny”, a tym samym pozyskiwać ten cenny składnik aktywny, który następnie jest zamykany w liposomy.

więcej w Cabines nr 64

Sabell

02-493 Warszawa
Krańcowa 41

22 303 99 99
603 039 999

www.sabell.pl

prezentacje w Cabines 64
powrót