Nowa era makijażu permanentnego

powrót

Temat z okładki

Makijaż permanentny ma na celu wydobycie najlepszych cech urody kobiety. Ma podkreślić jej wyjątkowość oraz niepowtarzalny charakter. Wkroczyliśmy w nową erę makijażu, której głównym założeniem jest połączenie dwóch cech: miłości do piękna i potrzeby jego podkreślenia oraz nauki i ciężkiej pracy. Tylko łącząc sztukę z matematyczną precyzją, jesteśmy w stanie zbliżyć się do ideału.

Nowa era makijażu permanentnegoTrenerem oraz założycielem firmy jest Aleksandra Górecka, działająca w branży PMU od 12 lat. To ona jest autorką nowoczesnych technik PMU, które oferuje swoim kursantkom oraz klientom. Metody pigmentacji znacząco zmieniły się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Kiedy makijaż permanentny pojawił się na rynku usług kosmetycznych, był zabiegiem, którego efekty pozostawały w skórze klienta przez kilkanaście lat, nierzadko, poprzez reakcje chemiczne, pozostawiając nieestetyczne ślady, w postaci odbarwionych brwi lub ust. Również sam kształt zostawiał wiele do życzenia. Modne było pigmentowanie w jednolitym korze, grubą, mocną linią, która sprawiała, że rysy twarzy się wyostrzały i nabierała ona bardziej surowego wyrazu.

Z biegiem czasu makijaż permanentny zaczął ewoluować w naturalniejszą stronę. Pojawiły się brwi w technice włoskowej hair stroke, mające symulować naturalne włoski, oraz usta o barwach delikatnych różów i czerwieni. Również same pigmenty znacznie zmieniły swój skład i podzieliły na organiczne i nieorganiczne. Pierwszy typ używany jest najczęściej do makijażu ust, z uwagi na żywsze, świeższe kolory i piękny połysk, jak nadają czerwieni wargowej. Drugi z powodzeniem stosuje się w pigmentacji brwi. Są to cięższe pigmenty, z domieszkami metali, dzięki którym nie powodują uczuleń oraz dłużej utrzymują się w skórze.

więcej w Cabines nr 82

Aleksandra Górecka

75-710 Koszalin
Kubusia Puchatka 2

94 344 00 77

www.aleksandragorecka.com

prezentacje w Cabines 82
powrót