Archiwum Cabines - od redakcji 29

powrót do archiwum

Od redakcji

h2> Szanowni Państwo,

od wydawcyW XIX wieku jednym z wyznaczników urody wysoko urodzonych pań była łabędzia szyja o mlecznobiałej skórze oraz gładki dekolt. Dossier w tym numerze poświęciliśmy właśnie temu obszarowi skóry, który kobiety często zaniedbują, mimo że to tam między innymi uwidaczniają się pierwsze oznaki upływającego czasu. Skóra szyi i dekoltu jest delikatna, pozbawiona tłuszczowej podściółki, narażona na przedwczesne wiotczenie, powstawanie przebarwień i zmarszczek, dlatego zaniedbana – ujmie na pewno urody.

A jeśli o zmarszczkach mowa, to wspomnijmy o peptydach – modnym i bardzo obiecującym składniku nowoczesnych kremów przeciwzmarszczkowych. Wyczerpujący artykuł na ich temat zamieszczamy w dziale Wiedza.

W tym samym dziale można przeczytać o innym ważnym składniku kosmetycznym – witaminach, a także o kosmetykach naturalnych. Słowo „naturalny” od kilkunastu lat stanowi magiczne zaklęcie mające przyciągać konsumentów. Na ile jednak jest prawdziwe? Okazuje się, że nie wszystko złoto, co się świeci – nie wszystko naturalne, co ma naturę w nazwie. Z Zachodu powoli dociera do nas nowy trend – biokosmetyki – i szturmem zdobywa kolejnych zwolenników.

Tegoroczne absolwentki szkół kosmetycznych oraz inne osoby myślące o otworzeniu własnego gabinetu powinny przeczytać o tym, jaki sprzęt i jakie zabiegi powinny stanowić podstawę oferty na początku działalności salonu. Mówi o tym artykuł w dziale Ekspert radzi.

Ciekawą lekturę zapewni artykuł poświęcony makijażowi korekcyjnemu, a konkretnie – korygowaniu kształtu twarzy.

Mamy nadzieję, że znajdą Państwo wiele ciekawych informacji w tych oraz pozostałych artykułach tego numeru Cabines.

Zapraszamy do lektury!
Redakcja Cabines Polska