Archiwum Cabines - od redakcji 37

powrót do archiwum

Od redakcji

Szanowni Państwo,

od wydawcy Koniec roku nieuchronnie przywodzi na myśl przemijający czas, a to z kolei prowadzi do reflekscji o starzeniu się, którego skutki są jednym z głównych obiektów zainteresowania branży kosmetycznej. Cała kosmetyka to tak naprawdę sposoby zredukowania objawów upływu czasu, opóźnienia tego, co nieodwołalne – przynajmniej przy obecnym stanie wiedzy medycznej i kosmetycznej. Dossier w niniejszym numerze traktuje o – można powiedzieć – eliksirze młodości w nowoczesnym ujęciu. Czy możliwe jest opóźnienie, spowolnienie, a nawet powstrzymanie starzenia?

A może trzeba się pogodzić z nieuniknionym i znaleźć przyjemność w przywilejach wieku? Sygnały odwrotu od kultu wiecznej młodości są obecnie bardzo nieśmiałe, branża kosmetyczna powinna jednak w nich przodować. Klientela w wieku powyżej 50 lat stanowi przecież obszerną i obiecującą z marketingowego punktu widzenia grupę. Więcej na ten temat znajdą Państwo w artykule „Seniorzy w spa”.

Oddając w Państwa ręce ostatni w tym roku numer, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia radosnych i pełnych ciepła rodzinnego świąt Bożego Narodzenia, a także sukcesów zawodowych i osobistych w Nowym Roku.

Zapraszamy do lektury!
Redakcja Cabines Polska