Beauty Düsseldorf 2017 – polskie akcenty

powrót

Targi

Targi Beauty Düsseldorf, mimo że odbywają się w Niemczech, nie są uważane za imprezę wyłącznie niemiecką. To jedna z największych wystaw tej branży w skali europejskiej i światowej. Przyciąga zwiedzających z najdalszych zakątków globu, również wśród wystawców znaleźć można firmy z całego świata. Coraz częściej o korzyściach zaprezentowania swojej oferty międzynarodowej publiczności przekonują się polskie firmy, które także w tym roku zaznaczyły tam swoją obecność.

Beauty Düsseldorf 2017 - polskie akcentyDawno minęły już czasy, w których polski przemysł kosmetyczny był traktowany jako ubogi krewny czy egzotyczna ciekawostka na światowej mapie beauty. Dziś polskie marki są nie tylko rozpoznawalne, ale przede wszystkim kojarzone z wysoką jakością produktów. Znajduje to odzwierciedlenie w konkretnych liczbach. Polskie kosmetyki są dostępne w ponad 130 krajach na całym świecie. Nasz kraj zajmuje szóste miejsce wśród europejskich eksporterów, wyprzedzają nas jedynie takie potęgi jak Francja, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania i Hiszpania.

Co warte podkreślenia – są powody, by przypuszczać, że w tym rankingu będziemy się piąć jeszcze wyżej. Składa się na to kilka elementów. Po pierwsze – polskie firmy podchodzą w bardzo innowacyjny sposób do zaspokajania potrzeb światowej klienteli. Produkty są dopasowywane do lokalnych upodobań czy specyficznych wymagań cery mieszkańców danego rejonu świata. Polscy producenci stawiają na jakość i innowacyjność, co w dłuższej perspektywie zawsze procentuje. Między innymi dzięki temu nasze marki są rozpoznawalne i cenione. W wymiarze czysto biznesowym nie bez znaczenia jest również atrakcyjna cena kosmetyków, która – idąc w parze z wysoką jakością – decyduje o rynkowych sukcesach. Te odnosimy na wielu polach, zarówno jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji domowej, jak i profesjonalną ofertę dla gabinetów kosmetycznych. Polscy producenci są również cenionymi podwykonawcami i partnerami biznesowymi znanych europejskich i światowych marek.

więcej w Cabines nr 83


prezentacje w Cabines 83
powrót